Rodzaje zajęć

Na naukę zapraszamy wszystkich, niema wymogu przejawiania talentów artystycznych. Ci bardziej utalentowani szlifują swoje zdolności, ci mniej uczą się nowych technik, dzięki którym również stworzą piękne prace, a być może odkryją ukryty talent 🙂

rodzaje zajęć plastycznych w naszej szkółce:

  • zajęcia kreatywne dla dzieci 6-10 lat (mniej nauki więcej kreatywnej zabawy)
  • zajęcia nauka rysunku i malarstwa dla dzieci 7-10lat
  • zajęcia nauka rysunku i malarstwa dla młodzieży 11-15lat

 

Nasza pracownia to miejsce gdzie dzieci i młodzież nie tylko uczy się podstaw rysunku i malarstwa, ale także spędza miło czas, nawiązuje wartościowe przyjaźnie w przesympatycznym, twórczym  gronie.

Zajęcia kreatywne dla dzieci

Nauka rysunku i malarstwa dla dzieci i młodzieży

 Zajęcia dla dzieci 6-10 lat odbywają się raz w tygodniu i trwają 1,5 godziny.

 

Opierają się  na zabawie i eksperymencie rozbudzających wyobraźnie i kreatywność, ale nie brakuje też nauki podstaw różnych technik plastycznych dostosowanej do wieku.

W artystycznie zaaranżowanej przestrzeni dzieci chłoną nowe bodźce które dostarcza inspiracji do kreatywnego tworzenia. Pracujemy rysując i malując z natury, ale również wprowadzamy elementy zabawy jak rzeźba, tworzenie niepowtarzalnych przedmiotów i dekoracji, ćwiczenia z twórczego myślenia.

Do tworzenia małych dzieł sztuki nasze pociechy wykorzystają materiały przeznaczone do recyclingu, przedmioty użytku codziennego,  masę solną oraz wszystko to co nam podpowie wyobraźnia

Wszystkie niezbędne materiały do tworzenia są zapewnione.

 Zajęcia dla młodzieży w wieku 11-14lat odbywają się raz w tygodniu i trwają 2 godziny. Zajęcia dla dzieci w wieku 7-10 lat odbywają się raz w tygodniu i trwają 1,5 godziny.

 

Kładziemy nacisk na rozwój talentu który w tym wieku przybiera na sile. Staramy się zainspirować młodych artystów, zaszczepić im wenę twórczą, a wszystko to w przyjaznej atmosferze pełnej inspirującego klimatu panującego w naszej pracowni artystycznej gdzie sami pracujemy i tworzymy.

Sztalugi, pędzle, farby, w powietrzu unosi się magiczna aura która stanowi niezwykła inspirację, pobudza wyobraźnię i wpływa na bodźce dzięki czemu młodzi ludzie mogą oderwać się od codziennych zajęć, zapomnieć o smartfonach i tabletach, skupić się na zadaniu jakie im postawimy 🙂
Młodzi twórcy pracują w różnych technikach: ołówek, pastel, tempera, akryl, akwarela, węgiel, linoryt, kolaż. Jest też zabawa łączenia technik i odkrywanie nowych zaskakujących efektów.

Wszystkie niezbędne materiały do tworzenia są zapewnione.

Zajęcia obywają się raz w tygodniu, do wyboru są różne godziny:

Nauka malarstwa i rysunku dla dorosłych w Szczecinie

Zapraszamy wszystkich dorosłych, którzy zawsze chcieli spróbować malować i rysować, ale z różnych powodów nie mieli ku temu okazji 🙂

Zajęcia z rysunku i malarstwa są skierowane do wszystkich osób: tych początkujących, tych które chcą doskonalić swoje umiejętności plastyczne oraz tych którzy nigdy nie mieli styczności z malarstwem i rysunkiem a chcieliby spróbować!

Nasze zajęcia z rysunku i malarstwa to zajęcia praktyczne, podczas których uczestnicy poznają tajniki technik malarskich i rysunkowych. Poznają również zagadnienia o perspektywie, relatywizmie i temperaturach barw, o budowaniu głębi w obrazie, konstrukcji, kompozycji, formie i innych zagadnieniach.

Zajęcia dla dorosłych dostępne tylko w pracowni w Szczecinie.